Wigilie klasowe

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…” Jan Paweł II
Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców dzieci oraz samych uczniów na stołach pojawiają się pyszne potrawy i wypieki. Spotkania rozpoczynają się wspólnym czytaniem fragmentów Pisma Świętego. Następnie dzieci dzielą się opłatkiem, składając sobie serdeczne świąteczne życzenia. Potem już czas na rozmowy, żarty, wzruszenia i radość ze wspólnie spędzonego czasu. Wszystko to odbywa się przy dźwiękach kolęd. Tradycja świątecznych spotkań ma na celu przede wszystkim wzmocnienie więzi klasowych, integrację, czasami także pomaga rozwiązać spory i urazy. Nikt nie pozostaje obojętny na magię Bożego Narodzenia i stara się być lepszą wersją siebie.
Wszystkim, którym pomogli zorganizować klasowe wigilie serdecznie dziękujemy, życzmy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.