Spotkanie z policjantem

Dnia 13 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Omówione zostały także inne groźne sytuacje, które mogą przydarzyć się dzieciom  nie tylko na drodze. Są to na przykład spotkanie z agresywnym psem czy nieprawidłowe zachowania w Internecie.

    Dzieci uzupełniły swoją wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu łatwiej poradzą sobie w obliczu trudnych sytuacji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań.

   Spotkanie z przedstawicielem Policji jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.