Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn i uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Jabłonicy

28  września 2021 roku  w Szkole Podstawowej w Jabłonicy odbył się Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn i uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Bogusław Kręcisz Wójt Gminy Skołyszyn, Pan Paweł Gutkowski Zastępca Wójta, Pan Dariusz Łyszczarz Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn, Pan Jacek Kędzior Skarbnik naszej gminy, Pani Stanisława Fudała Sołtys wsi Jabłonica, członkowie Rady Sołeckiej wsi Jabłonica, Pan Stanisław Wojdyła Radny wsi Lipnica Górna, Rada Rodziców, nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół w naszej gminie.

W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie ze szkół: w Bączalu Dolnym, w Harklowej, w Kunowej, w Lisowie, w Skołyszynie , w Święcanach i w Jabłonicy.

Pani dyrektor Łucja Biernacka  powitała gości i podziękowała Panu Wójtowi, władzom naszej gminy, Panu Przewodniczącemu, Pani Sołtys, Panu Radnemu, Radzie Sołeckiej za nowoczesne boisko i poprosiła o symboliczne przecięcie wstęgi. Pan Wójt przypomniał historię starań
o powstanie boiska i wszystkim zaangażowanym gorąco podziękował. Pan Przewodniczący zwrócił się do władz gminy i lokalnych władz Jabłonicy z podziękowaniami,
a młodzieży życzył wspaniałej gry. Ksiądz Proboszcz Antoni Łagoda poświęcił nowy obiekt sportowy. Uczniowie ze szkoły w Jabłonicy przedstawili krótki program artystyczny
o tematyce sportowej.

Boisko wielofunkcyjne zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wynosi 282 753 zł.

Boisko  będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych: siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i piłki ręcznej, a przez to podniesie sprawność fizyczną i wzmocni zdrowy rozwój uczniów.

W meczach piłki nożnej przybyłych drużyn wyłoniono zwycięzców:

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Święcanach- Puchar Wójta Gminy Skołyszyn,

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym,

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Skołyszynie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisowie,

V miejsce- Szkoła Podstawowa w Harklowej, w Kunowej i w Jabłonicy.

Zawodnicy grali w pięknym stylu. Nie zabrakło wielu emocji. Pan Wójt ufundował pamiątkowe puchary i medale. Wszystkie szkoły otrzymały też zestawy piłek do różnych gier z rąk Pana Zastępcy Wójta. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jabłonicy, która podarowała naszej szkole 4 piłki. Dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich młodych piłkarzy.  Dziękujemy wszystkim gościom, uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.