„Dumni z Polski”

„Dumni z Polski” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć promuje nowoczesny patriotyzm oraz postawy proobywatelskie, buduje szacunek do takich wartości jak: równość, tolerancja czy troska o dobro wspólne.

W rządowym projekcie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. 11 marca 2021 dzieci z klas 6-8 uczestniczyły w zajęciach online organizowanych w ramach programu.

Podczas godzinnej prelekcji nasi wychowankowie mogli się dowiedzieć, czym jest edukacja obywatelska, wolontariat. Przekonały się, że warto angażować się w działalność pro publico bono. Oglądały filmy
i rozwiązywały quizy. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat akcji charytatywnych, ekologii oraz zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Wspólnie z prowadzącą debatowały nad tym, czym jest dobro wspólne i jak należy pracować na jego rzecz.  Dowiedziały się także, gdzie szukać pomocy jeśli padnie się ofiarą przestępstwa.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się dużą wiedzą o świecie. Pokazali, że w pełni rozumieją swoje powinności człowieka i obywatela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.