„Mały Książę”.

22 maja  uczniowie z klas III, V, VI i VII wybrali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Mały Książę”. Była to okazja, by rozbudzić wśród młodzieży zainteresowanie kulturą, krzewić estetykę żywego słowa oraz rozwijać kompetencje w zakresie odbioru sztuki.

Podczas spektaklu „Mały Książę” na podstawie książki A. de Saint Exupery’ego  przenieśliśmy się w niesamowitą podróż nie tylko na pustynię, ale i różne planety, na których tytułowy bohater spotkał wyjątkowe i osobliwe postaci. Mały Książę przypomniał nam, czym jest odpowiedzialność, miłość i prawdziwa przyjaźń. „ Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Interesująca muzyka, ciekawe stroje i atrakcyjne efekty specjalne sprawiły, że czas spędzony w teatrze upłynął nam bardzo szybko.

W drodze powrotnej zajrzeliśmy do restauracji McDonald ’s, żeby wzmocnić posiłkiem nadwątlone siły.  Spektakl  „Mały Książę” spotkał się z pozytywnym odbiorem uczniów, można zatem przypuszczać, że w nowym roku szkolnym również zawitamy ponownie do tarnowskiego teatru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.