II Gminny Turniej Szachowy

 21 maja 2024 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Jabłonicy został rozegrany II Gminny Turniej Szachowy, który  skierowany był do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych gminy Skołyszyn, bez względu na posiadany ranking oraz posiadany poziom gry.

 Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci.

Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca  logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu, przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.

Na zakończenie turnieju przybyli:  Wójt Gminy Skołyszyn Pan Bogusław Kręcisz oraz zastępca Wójta Gminy Skołyszyn Pan Paweł Gutkowski. Pan Wójt podziękował organizatorom, a  w szczególności dzieciom za udział w rozgrywkach oraz wręczył wraz z Panią Dyrektor Łucją Biernacką puchary, medale, dyplomy i nagrody dla uczestników  turnieju.

A oto wyniki:

  1. Jakub Gurbisz – SP Jabłonica
  2. Szymon Bolak – SP Kunowa
  3. Oliwier Smagacki – SP Jabłonica

Dziękujemy Panu Wójtowi i Panu Zastępcy za objęcie patronatem naszego turnieju szachowego oraz za ufundowanie nagród: szachów, pucharów i pamiątkowych medali.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.