Wycieczka do Warszawy

W dniach 15-16 maja odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV – VII. Program obfitował w liczne atrakcje. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Łazienki, Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski. Zobaczyli zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Niezapomnianym przeżyciem był także wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Stamtąd uczniowie podziwiali imponującą panoramę miasta. Pod koniec dnia młodzież zrobiła zakupy w Złotych Tarasach.

Drugi dzień wycieczki zaczął się wizytą w Sejmie. Dzieci miały okazję podziwiać sale posiedzeń senatu i sejmu. Poznali zasady funkcjonowania obu izb parlamentu. Zasiadali w senackich ławach. Kolejnym punktem programu był PGE Stadion Narodowy. Uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat tego obiektu. Wspominali sukcesy naszej drużyny piłkarskiej. Następnie wzmocnili nadwątlone siły obiadem.

Bardzo inspirującym miejscem okazało się Centrum Nauki Kopernik. To prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci mogły tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Każdy poczuł się jak badacz i odkrywca. Następnie uczniowie przenieśli się w kosmos. W Planetarium obejrzeli film i prezentację pt. „Nadlatują!”.

Po dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.