Gminne eliminacje recytatorskie

21 listopada 2023 roku odbyły się gminne eliminacje recytatorskie LITERATURA I DZIECI „UŚMIECHNIĘTE WIERSZE”. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas młodszych wystąpili :

Mikołaj Kardaś z klasy pierwszej z wierszem Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”, klasę trzecią reprezentowały: Nina Węgrzyn z wierszem Wandy Chotomskiej pt. „Dziurki w serze” i Anna Ślawska z wierszem Wandy Chotomskiej pt. „Makaron”. Nina Węgrzyn otrzymała wyróżnienie. Uczniowie klas 5 i 6 również zaprezentowali swoje talenty recytatorskie. Emilia Filipak deklamowała wiersz Danuty Wawiłow „A gdy będę już dorosła”, Wiktoria Papciak zaprezentowała ironiczny pastisz autorstwa Mariana Załuckiego „Pan słowik”, Jakub Sobota rozbawił słuchaczy utworem K.I. Gałczyńskiego „Strasna zaba”. Wiktor Kardaś zauroczył zebranych tekstem pt. „Moja mama się odchudza” i otrzymał wyróżnienie.  Oliwia Stodolak zachwyciła  jury i widzów swoją interpretacją utworu Marii Terlikowskiej pt. ”Ziółko”. Otrzymała nagrodę i będzie reprezentować nasza szkołę w czasie eliminacji rejonowych  konkursu , które odbędą się 24.11. 2023 r. w Rymanowie. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkolnym w eliminacjach uczestniczyło aż 67 wykonawców. Konkurencja była ogromna a poziom bardzo wysoki, co podkreślało jury. Wszystkim naszym wychowankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.