Porządkujemy cmentarz z I wojny światowej

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości”

kard. Stefan Wyszyński

Na terenie miejscowości Jabłonica znajduje się cmentarz z okresu I wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły co roku odwiedzają go i porządkują. 23.10.2023 r dzieci z VI i VII klasy udały się na miejsce pamięci narodowej i zadbały o wiekowe miejsce spoczynku żołnierzy polskich, niemieckich, rosyjskich i austriackich z ubiegłego wieku. Uczniowie naszej szkoły są świadomi tego, że należy dbać o pamięć historyczną, kultywować tradycje patriotyczne. Szkoła nie tylko kształci, ale także wychowuje młodzież na dobrych i porządnych obywateli. Dzieci mają świadomość, że należy dbać o miejsca pamięci narodowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.