Dzień Nauczyciela w naszej szkole

12.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W tym roku przypada 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzięki przedstawieniu przygotowanym na tę okoliczność przez uczniów klasy 6 i 5, wszyscy zgromadzeni na sali widzowie mieli okazję poznać główne założenia tej instytucji oraz jej burzliwą historię. Już nasi przodkowie w zamierzchłych czasach zadawali sobie sprawę z wagi edukacji. Podęli próbę zreformowania systemu. Wiedzieli, jak istotną rolę pełni edukacja w wychowaniu młodych ludzi na uczciwych, mądrych patriotów i obywateli.

Pani Dyrektor Łucja Biernacka podsumowała uroczystość przemówieniem, a potem rozdała nagrody wyróżniającym się pedagogom i pracownikom. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała tym, którzy przyczynili się do organizacji tej jakże podniosłej uroczystości. Miłe słowa wprawiły wszystkich w radosny nastrój, po zakończonych lekcjach uczniowie udali się do domów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.