Wycieczka do Bochni i Krakowa

Dnia 10 maja 2023 r. uczniowie kl.4,5,6 i 8 pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Bochni i Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęło się w od zjazdu pod ziemię szybem Campi do zabytkowej kopalni soli i miało charakter podróży w czasie. Dzięki interaktywnym inscenizacjom oraz słuchowiskom uczniowie mogli zobaczyć, jak naprawdę wyglądała praca górnika w kopalni w dawnych czasach. W trakcie zwiedzania dzieci nie tylko dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników, ale również miały możliwość podziwiania arcydzieł wykonanych w soli: kaplice, rzeźby oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Wielką popularnością cieszyła się podróż podziemną kolejką Kuba oraz płynięcie łodzią. Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejki i przejeżdża pociąg.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kościuszkowskiego i Kopca Kościuszki. Z kopca uczestnicy wycieczki podziwiali panoramę Krakowa. Pogoda była tak piękna, że widać było nawet Tatry.

Pobyt w kopalni oraz na kopcu okazał się nie tylko niezwykłą przygodą, ale też interesującą lekcją. Był to dla nas wszystkich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń. Bogatsi w wiedzę i wspomnienia z żalem opuszczaliśmy te piękne miejsca, aby udać się w drogę powrotną do domu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.