104. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy

104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której przewodnim hasłem były słowa „O Polsko, święte Twe imię”. Uczniowie kl. 5 i 6 i 8 wcielili się w role postaci z XIX wieku, a sceny z walk żołnierzy przeplatane były patriotycznymi pieśniami wojskowymi, których słowa wyświetlane były z projektora, by mogli je śpiewać wszyscy zgromadzeni na sali. Nie zabrakło również wzruszającej pieśni o Ojczyźnie.

Dzięki inscenizacji uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się, dlaczego 11 listopada to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to radosny dzień, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Przeszło sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat była zawłaszczona przez Rosję, Prusy i Austrię.

Nasza szkoła, jak co roku wzięła również udział w akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki. Akcja jest wyrazem naszego patriotyzmu i na pewno weźmiemy w niej udział za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.