„PrzyGotujmy lepszy świat”

W roku szkolnym 2021/2022 realizujemy w naszej szkole prozdrowotny program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych pt. „PrzyGotujmy lepszy świat”. Jego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Realizując ten program w naszej szkole, chcemy pokazać dzieciom, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska: przywrócić ziemi bioróżnorodność, ograniczyć emisję gazów, oszczędzić hektolitry wody oraz uratować tysiące gatunków roślin i zwierząt.
Uczestniczące w programie dzieci z klas 1, 2, i 3 zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Prowadzone przez nauczycieli lekcje dostosowane do wieku uczniów, pomagają dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety oraz uczą o potrzebach i problemach Ziemi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.