Pożegnania nadszedł czas…

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie absolwentów.

 Wszyscy wiemy z jakimi wzywaniami musieli się mierzyć uczniowie,  nauczyciele i rodzice od października 2020 r. Ciągła niepewność, oczekiwanie, a często i strach towarzyszyły nam przez te ostatnie  miesiące prawie codziennie. Nie był to łatwy rok.

Ostatni dzień nauki tradycyjnie zaczęliśmy od mszy świętej, następnie wszyscy uczniowie udali się do szkoły.

      Absolwenci odebrali świadectwa i nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i działalność na rzecz społeczności szkolnej.

     Następnie widzowie  zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję obejrzeć rozbudowany program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VII – VIII.

Absolwenci zabrali nas w sentymentalną podróż w przeszłość, przedstawiając blaski i cienie nauki w starszych klasach szkoły podstawowej.

Siódmoklasiści zaprezentowali wizję egzaminu w warunkach zdalnej edukacji.

Na koniec zgromadzeni na sali obejrzeli prezentację podsumowującą pobyt ósmoklasistów w naszej szkole. Przywołało to miłe wspomnienia, nie obyło się bez łez wzruszenia. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole  tegoroczni absolwenci będą wspominać ciepło, uznając go za dobrą inwestycję w swoją przyszłość.

        Następnie pani dyrektor życzyła naszym absolwentom sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej i pożegnała zgromadzonych na sali uczniów
i nauczycieli. Zaczęliśmy okres wakacyjnego wypoczynku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.