Sandomierz

Uczniowie klas IV, VI, VII i VIII wraz z wychowawcami mieli przyjemność wyjechać na wycieczkę szkolną. Pogoda nam dopisała i rankiem 17 czerwca znaleźliśmy się w Sandomierzu.

Pierwszym punktem na  naszej trasie wycieczki było pięknie położone Diecezjalne Centrum „Quo vadis” .  Następnie pod kierunkiem przewodnika wybraliśmy się zwiedzać urokliwe miasteczko. Pierwsze  kroki skierowaliśmy do zbrojowni, gdzie dzieci zapoznały się z historią  i legendami Sandomierza. Miały także możliwość przymierzyć średniowieczne zbroje i poczuć  ciężar wojennego rzemiosła. Następnie obejrzeliśmy zabytki znajdujące się  w centrum  miasta. Potem udaliśmy się na obiad, który podreperował siły uczniowskie nadwątlone długotrwałym zwiedzaniem.

Po posiłku szybkim krokiem udaliśmy się nad rzekę, gdzie uczniowie wsiedli na statek i udali się na rejs po Wiśle. Kiedy już każdy poczuł się prawie jak wilk morski i został opieczętowany przez dziarską panią kapitankę, nasza wodna przygoda się zakończyła.

Następnie uczniowie udali się do „Świata Ojca Mateusza”, wystawy, która znajduje się w jednej z kamienic okalających sandomierski rynek. Można tam było obejrzeć rekwizyty z planu a także woskowe figury aktorów grających w serialu.  Każdy mógł się przywitać z sierżantem Noculem, podyskutować z kapitanem Możejko i rozwikłać kryminalne zagadki z zapracowanym ojcem Mateuszem.

      Następnym punktem programu wycieczki było ognisko, które rozpaliliśmy w  wielkim ogrodzie udostępnionym przez zarządzających Diecezjalnym Centrum „Quo vadis” w Sandomierzu. Pieczone kiełbaski, herbata i chleb smakowały wyśmienicie. Dzieci miały również okazję rozegrać szalenie emocjonujący mecz, w czasie którego ósmoklasiści zmierzyli się z resztą uczestników wycieczki.  Gra zakończyła się zwycięstwem uczniów najstarszej klasy.

Wyjazd w drogę powrotną uatrakcyjnił nam pobyt w McDonald’zie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.