Pasowanie na ucznia

W piątek, 6 listopada 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – „Pasowanie na Ucznia”. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

   Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Łucja Biernacka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jabłonicy. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.Ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów Pani Dyrektor. Pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów, życzyła im samych miłych chwil w szkole. Pierwszoklasiści otrzymali również słodkie rożki ufundowane przez swoich rodziców oraz piękne prezenty od nieobecnych ósmoklasistów.

   Po uroczystym apelu uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią udali się do klasy na poczęstunek. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. 

Cała uroczystość przebiegała w reżimie sanitarnym ze względu na obecną sytuację w kraju.

Bardzo nam przykro, że nie wszyscy mogli obejrzeć nasze przedstawienie.

pasowaniepasowanie 2pasowanie 3pasowanie 4pasowanie 6pasowanie 7pasowanie 8pasowanie 9

pasowanie 10

pasowanie 10apasowanie 11

pasowanie 12

pasowanie 13

pasowanie 14

pasowanie 15

pasowanie 16

pasowanie 17

pasowanie 18

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *